Názory, pohledy, postoje, stanoviska

platforma pro svobodné vyjadřování názorů

Ekonomika

Andrej Babiš rezignoval na funkci ministra financí

Andrej Babiš před malou chvílí oznámil, že rezignuje na funkci místopředsedy vlády a ministra financí, současně se vzdá i poslaneckého mandátu. Spekuluje se, že se mu policisté chystají dnes sdělit obvinění z trestného činu dotačního podvodu v souvislosti s dotací na farmu Čapí hnízdo. Okolnosti přidělení dotace prošetřuje i Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), zatím ale žádné informace o výsledcích vyšetřování nemáme.

1.4.2016

Pro všechny stejnou medicínu. Stejně špatnou.

Máme jásat nad rozhodnutím ústavního soudu, který zrušil některé části zdravotnické legislativy? Přinese toto rozhodnutí kvalitní a dostupnou péči všem? Zkusme se zamyslet nad tím, co se vlastně stalo.

6.7.2013

Může ještě Mobil.cz/iDnes objektivně informovat o operátorech?

Mobil.cz býval špičkový magazín o mobilním telefonování (telefonech, operátorech, tarifech atd.). Poté, co ho koupilo vydavatelství MAFRA a začalo ho zvolna rozpouštět v iDnes, kvalita klesala. V článcích bylo čím dál více vaty a recyklátů, naopak méně původního obsahu. Nedávno se Mobil.cz stal virtuálním mobilním operátorem a nabízí v podstatě stejnou škálu služeb, o které má v roli magazínu informovat.

Může za této situace informovat o situaci na poli operátorů objektivně? Dost těžko. Je to zjevné už z toho, že pod nadpisem MOBIL.CZ se na hlavní stránce iDnes nachází reklama na tohoto virtuála a ne čtení, na jaké jsme bývali kdysi zvyklí. Vydavatelství MAFRA využilo oblíbené značky jako marketigového nástroje na poli jiném, než značka původně působila. Musíme si tedy zvykat na to, že Mobil.cz už neznamená časopis o mobilech a operátorech, ale že jde jen a pouze o dalšího operátora. A objektivitu v této oblasti budeme samozřejmě těžko hledat i na samotných stránkách iDnes nebo Lidovky, protože kapři si svůj rybník vypouštět nebudou.

10.6.2013